Telefon stacjonarny: 12 417 00 17 Email: kontakt@perfect-dent.com.pl

Sprzęt

SleeperOne- znieczulenie komputerowe

Jest to urządzenie służące do podawania środka znieczulającego. Jego dozowanie kontrolowane jest przez mikroprocesor – system ten analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby nie przekroczyło granicy odczuwania bólu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa, charakterystycznego dla konwencjonalnej metody, uczucia rozpychania podczas deponowania leku.

Mikroskop stomatologiczny Karl Kaps

Nasz gabinet wyposażony jest w mikroskop stomatologiczny niemieckiej firmy Kaps.  Połączenie wysokiej jakości oświetlenia i precyzyjnej optyki o dużej głębi ostrości zapewnia idealną widoczność podczas zabiegu – widziany obraz staje się wyraźny i w pełni trójwymiarowy. Stosujemy go zarówno w stomatologii zachowawczej,  jak i endodoncji. Jego zastosowanie daje możliwość pracy w powiększeniu 6x, 10x czy 16x  i oświetleniu o dużym natężeniu skupionym na polu zabiegowym. Stosując to urządzenie jesteśmy w stanie  wykonywać takie czynności jak: znajdowanie dodatkowych ujść kanałów czy lokalizować pęknięcia korzeni lub perforacji w komorze zęba. Możemy też precyzyjniej opracowywać zęby pod odbudowy  bezpośrednie i pośrednie, a wykonane w ten sposób wypełnienia zyskują na jakości i trwałości.

Aparat RTG 765DC firmy Gendex z systemem radiografii cyfrowej VISUALIX.

Umożliwia otrzymanie zdjęć rentgenowskich potrzebnych do diagnozy aktualnego stanu oraz leczenia kanałowego, zachowawczego jak i chirurgicznego. Dzięki najnowocześniejszej technologii aparat pozwala na wykonanie bardzo wysokiej jakości zdjęć RTG. Komputerowo wspomagana diagnostyka rentgenowska daje możliwości przyspiesza procesu leczenia oraz pozwala na wielokrotne obniżenie poziomu promieniowania, nieosiągalnego innymi metodami.

 

 

Elektroniczny lokalizator wierzchołkowy Raypex®5

Jest to urządzenie służące do pomiaru długości kanałów korzeniowych zębów. Jest ono kontrolowane przez mikrochipa i jest jednym z najnowocześniejszych lokalizatorów wierzchołkowych na rynku. Dzięki kolorowej wizualizacji i powiększeniu ostatniego odcinka wierzchołka RAYPEX 5 dokładnie określa początek wierzchołka fizjologicznego i pokazuje, gdzie jest wierzchołek anatomiczny. Urządzenia to umożliwia szybkie wykonywanie bardzo dokładnych pomiarów podczas leczenia endodontycznego.

Mikrosilnik endodontyczny X-SMART

X-SMART to prosty, ale jednocześnie niezawodny mikromotor enodontyczny. Kompaktowa budowa, lekkość, łatwość użytkowania to jego główne zalety. Służy do pracy niklowo-tytanowymi narzędziami rotacyjnymi. Znacznie ułatwia pracę w zakresie leczenia kanałowego zębów.

EQ Master – system do wypełniania kanałów korzeniowych termiczną gutaperką

To bezprzewodowy system wypełniania kanałów korzeniowych  EQ Master firmy meta Biomed. Gorący plugger (ang. pen) służy do uplastyczniania ćwieków gutaperkowych wewnątrz kanału korzeniowego. Ćwieki gutaperkowe przyjmują wówczas formę kanału, tworząc tym samym idealne podłoże pod przyszłą odbudowę. Pistolet dopełniający (ang. gun)  został specjalnie opracowany z myślą o wprowadzaniu uplastycznionej gutaperki do kanału korzeniowego – gutaperka dostosowuje się kształtem nawet do najbardziej skomplikowanego anatomicznie systemu kanałowego.

 

Kamera wewnątrzustna GENDEX eZ1

Kamera eZ1 jest doustną kamerą, zaprojektowaną specjalnie w celu łatwego badania stomatologicznego jamy ustnej, z wyjątkowo lekkim uchwytem, automatyczną regulacją jasności i stałą ostrością. System eZ1 pozwala zatrzymać pożądany obraz.

Unit OMS Patavium

Gabinet wyposażony jesy w dwa unity OMS Patavium. Końcówki turbinowi i kątnice którymi pracujemy to najwyższej jakości sprzęt firm W&H oraz NSK. Końcówki robocze wyposażone są w światło i kilku punktowy spray wodny. Lampy Faro doskonale oświetlają pole pracy usprawniając wykonywane zabiegi.

Autoklaw Lisa 300

Nasz gabinet wyposażony jest w urządzenie do sterylizacji narzędzi firmy W&H . Jest to autoklaw typu B, co umożliwia sterylizację każdego rodzaju narzędzi stomatologicznych.