PerfectDent

Chirurgia stomatologiczna

PerfectDent

Wybielanie zębów

PerfectDent

Stomatologia Estetyczna

PerfectDent

Stomatologia Dziecięca

PerfectDent

Przywracanie uśmiechu

PerfectDent

Protetyka

PerfectDent

Higienizacja i profilaktyka

PerfectDent

Endodoncja – leczenie kanałowe

PerfectDent

Implanty

PerfectDent

Stomatologia zachowawcza

Chirurgia stomatologiczna jest skutecznym rozwiązaniem, gdy nieunikniona staje się ekstrakcja zęba pacjenta. Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, bardzo często dotyczy zębów mądrości, ponieważ przez swoje właściwości anatomiczne ósemki w wielu przypadkach są przyczyną różnych dolegliwości. Chirurgia stomatologiczna  obejmuje także szereg innych zabiegów, m.in: resekcję wierzchołka korzenia, hemisekcję i radektomię. Chirurgia stomatologiczna odgrywa także bardzo ważną rolę w leczeniu protetycznym i implantologicznym.

Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja, czyli wyrwanie zęba, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg stomatolog na wstępie luzuje ząb w zębodole, a następnie usuwa go, wykorzystując specjalne narzędzia chirurgiczne. Po pomyślnym wykonaniu zabiegu rana pozabiegowa zostaje zaszyta, co przyspiesza czas regeneracji. Pamiętajmy, że przed ekstrakcją  zawsze warto rozważyć inne metody leczenia. Zęby powinny być usuwane tylko w ostateczności.

Ekstrakcja ósemki

Znamy różne przyczyny usuwania ósemek. Niekiedy zęby mądrości ze względu na swoje ustawienie przyczyniają się do trudności podczas zabiegów higienizacyjnych. Niedokładne oczyszczanie tych zębów skutkuje natomiast rozwojem próchnicy. Kolejną przyczyną są problemy antomiczne. Nieprawidłowe położenie tych zębów w kości utrudnia ich wyrzynanie i niejednokrotnie powoduje gromadzenie się resztek pokarmowych w kieszonkach dziąsłowych, co w konsekwencji prowadzi do stanów zapalnych. Komplikacje tego rodzaju mogą wiązać się z bólem i dyskomfortem odczuwanym przez pacjenta. Jeżeli ząb ustawiony jest prawidłowo, usunięcie ósemki przebiega podobnie jak ekstrakcja innych zębów. W przypadku komplikacji nieodzowne może być przeprowadzenie przez chirurga stomatologa zabiegu dłutowania.

Wyrwanie ósemki – powikłania

Pacjent, który zdecyduje się na ekstrakcję zęba mądrości, nie jest skazany na uciążliwie konsekwencje zdrowotne. Pewne dolegliwości, takie jak opuchlizna, sporadyczne krwawienie i ból w operowanym miejscu, powinny ustąpić w ciągu dwóch dób po zabiegu. Chirurg stomatolog przyjmujący w naszym gabinecie udziela szczegółowych porad pozabiegowych oraz przepisuje leki, dzięki którym gojenie trwa krócej.

Hollywoodzka biel uśmiechu

Wybielanie zębów zyskuje coraz większą popularność dzięki szybkości i bezpieczeństwu działania. Proponujemy pacjentom wybielanie dwiema metodami wybielanie gabinetowe oraz nakładkowe. Każda z tych metod pozwala na rozjaśnienie zębów o kilka tonów oraz pozbycie się przebarwień.

Wybielanie zębów w gabinecie

Jedna wizyta wystarczy, by cieszyć się efektem wybielania do 2, a nawet 3 lat. Podczas zabiegu stomatolog nakłada na zęby żel wybielający, który aktywuje specjaną lampą. Do 48 godzin po zabiegu może utrzymywać się nadwrażliwość zębów. Po zabiegu należy przestrzegać tzw. białej diety, czyli unikać wszelkich napojów i pokarmów o ciemnym zabarwieniu.

Wybielanie zębów nakładkowe

Wymaga ono wykonania indywidualnych nakładek, które  pacjent wypełnia  żelem i zakłada na noc. Pełne efekty są widoczne po 8-10 nocach i również tutaj wymaga jest biała dieta. Nadwrażliwość w tym wypadku utrzymuje się dłużej.

Dzięki wybielaniu pacjent może pozbyć się przebarwień powstałych przez spożywanie kawy, herbaty czy palenie papierosów. Jego zęby staną się białe i lśniące, co doskonale wpływa na wygląd całej twarzy. Stanie się ona rozświetlona, młodsza i pogodna. Obecnie białe zęby są wyrazem troski o siebie, dlatego warto zadbać nie tylko o ich zdrowie, ale też  o ich stronę estetyczną.

Wybielanie zębów – cena

Pacjentów zastanawiających się,  ile kosztuje wybielanie zębów, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Przebarwienia na zębach, nierówności kolorystyczne czy utracona biel zębów nie muszą spędzać Ci snu z powiek. W Perfect-dent radzimy sobie z nimi wykorzystując osiągnięcia stomatologii estetycznej. Licówki, wybielanie zębów, czy scaling zębów to sposoby na osiągnięcie doskonałego uśmiechu. Piękne zęby poprawią samoocenę pacjenta, a także wpłyną na to, jak postrzegają go inni.

By poprawić wygląd zębów w przypadku niewielkich przebarwień czy utraty bieli wskutek np. picia dużej ilości kawy, pacjent powienien zdecydować się na skaling zębów, który usuwa kamień i osady nazębne. Pomocne może być również piaskowanie zębów.

Stomatologia estetyczna – cennik

W zakładce cennik znajdują się ceny wszystkich zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej wykonywane w naszym gabinecie.

Dobrze wiemy, jak ważne dla dziecka są jego pierwsze wizyty u dentysty. To właśnie one wpływają na sposób, w jaki dziecko będzie odbierało spotkania ze stomatologiem w przyszłości. Czy fotel dentystyczny będzie wzbudzał w nim lęk? A może spotkania ze stomatologiem będą czymś w charakterze fascynującej przygody? Wszystko zależy od nas i od tego, w jaki sposób zaopiekujemy się dzieckiem w trakcie jego pierwszych wizyt. Dlatego zawsze troszczymy się o przyjazną atmosferę podczas oczekiwania na wizytę i w trakcie samego  leczenia.

Przygodę swojej pociechy ze stomatologiem dziecięcym należy zacząć od wizyty adaptacyjnej. To pora na bezstresowe zaznajomienie się z gabinetem oraz pierwszy przegląd. Pamiętajmy, że warto udać się z dzieckiem na pierwsze badanie kontrolne, gdy tylko ukończy pół roku.

Niezwykle ważne w dziecięcej profilaktyce stomatologicznej są zabiegi profilaktyczne, które pomagają utrzymać zdrowie zębów pociechy. Zaliczamy do nich między innymi:

Lakowanie

Zabieg przeprowadzany na każdym nowy zębie trzonowym i przedtrzonowym, polegający na pokryciu bruzd fluorowym lakiem, chroniącym przed próchnicą.

Lakierowanie

Pokrywanie gładkich powierzchni zębów lakierem fluorowym, dzięki czemu stają się one odporne na próchnicę. Zabieg pozwala na remineralizację przebarwień próchnicowych (białych lub brązowych).

Fluoryzacja

Zabieg polegający na pokryciu szkliwa zębów warstwą preparatu bogatego w fluor. Fluor powszechnie stosowany jest w gabinetach stomatologicznych w profilaktyce przeciwpróchniczej.

Odwiedź gabinet stomatologiczny Perfect-dent i zapewnij swojemu dziecku najlepszą możliwą opiekę stomatologiczną.

Przywracamy piękny uśmiech i komfort życia

Gdy w jamie ustnej brakuje wielu zębów bądź kiedy są one połamane, bardzo zniszczone lub starte, komfort życia zdecydowanie spada. Pogorszeniu ulega estetyka uśmiechu, a funkcje żucia i gryzienia zostają zaburzone. Wówczas nie należy zwlekać, lecz czym prędzej przystąpić do kompleksowego leczenia.

W takich wypadkach proponujemy pacjentom przywracanie uśmiechu. To kompleksowe odbudowy dotyczące zarówno bocznego, jak i przedniego odcinka zębów. Często w takich przypadkach konieczna jest także przebudowa zwarcia z wyrównaniem płaszczyzny protetycznej. Ponadto przywracanie uśmiechu może wymagać uzupełnienia braków międzyzębowych oraz zmiany kształtu zębów, które pozostały w jamie ustnej.

Aby dokonać tych zmian wykorzystujemy cały wachlarz technik odtwórczych, którymi dysponuje współczesna stomatologia. Są to rozwiązania z dziedziny stomatologii zachowawczej (np inlay, onlay kompozytowy, kompozytowa odbudowa zęba na wkładzie koronowo-korzeniowym z włókna szklanego) protetyki (np korony, mosty, inaly/onlay pośredni, licówki, jak też protezy szkieletowe) i  implantologii.

Protetyk w gabinecie stomatologicznym Perfect-Dent od lat pomaga odzyskać  pacjentom ich piękny uśmiech.

Protetyka stomatologiczna

Umożliwia odzyskanie dobrego wyglądu i funkcji uzębienia. Nie można lekceważyć utraty zęba nawet pojedynczy brak utrudnia przeżuwanie pokarmów oraz poprawną artykulację. Co więcej, pozostałe zęby pochylają się w kierunku luki, mogą też pojawić się zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, co z kolei prowadzi do bólów głowy. Z czasem w miejscu ubytku dochodzi do zaniku kości. Pacjentom, którym doskwierają braki zębów, z pomocą przychodzi protetyka stomatologiczna. Nowoczesne materiały oraz precyzyjne metody pracy pozwalają na tworzenie koron i mostów cyrkonowych, pełnoceramicznych oraz licówek o naturalnym wyglądzie i wysokiej funkcjonalności.

Protetyk w Perfect-dent wykonuje:

Korony

Zdarza się, że widoczna w jamie ustnej część zęba ulega na tyle poważnemu uszkodzeniu, że zwykłe wypełnienie nie dałoby satysfakcjonującego efektu. Może to nastąpić w wyniku złamania zęba lub np. po leczeniu kanałowym. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest korona. Protetyk w gabinecie Perfect-dent wykonuje korony pełnoceramiczne, korony cyrkonowe i korony ceramiczne na podbudowie metalowej.

Korony pełnoceramiczne są w całości wykonane z porcelany. Zapewniają doskonały efekt wizualny i idealnie naśladują naturalne uzębienie. Stosujemy je w przednim odcinku zębów. Wielu pacjentów zadaje nam pytanie: korony pełnoceramiczne na ile lat użytkowania wystarczą? Otóż mogą one służyć nawet przez kilkanaście lat.

Korony cyrkonowe to najwyższa jakość uzupełnień. Cyrkon to materiał o doskonałej trwałości. Wyróżnia się też częściową przeziernością, dzięki czemu zapewnia w pełni naturalny efekt i nie doprowadza do zasinienia dziąsła, co zdarza się przy koronach lanych licowanych porcelaną.

Korony porcelanowe

Mogą mieć także rdzeń wykonany z metalu. Na nim napala się porcelanę, która go skutecznie maskuje. Zwykle wykorzystujemy je w odcinku bocznym.

Gdy w jamie ustnej brakuje  Jednego lub więcej zębów obok siebie, a są zęby okalające lukę, protetyk poleca założenie mosty protetycznego. To dobra alternatywa dla protez ruchomych, ponieważ mosty przewyższają je estetyką oraz wygodą użytkowania. Przed zamocowaniem mostu protetycznego konieczne jest oszlifowanie zębów wokół luki. Na nich umieszczane są korony połączone przęsłem. Wykonujemy mosty pełnoceramiczne, mosty cyrkonowe oraz metolowo-ceramiczne – ich cena znajduje się w cenniku.

Wkłady koronowo-korzeniowe wykonujemy natomiast, kiedy ząb jest uszkodzony w takim stopniu, że nie ma szans na utrzymanie korony. Jego jedna część znajduje się w kanale korzeniowy, a druga jest widoczna w jamie ustnej i ma kształt zęba oszlifowanego pod koronę protetyczną.

Licówki

Licówki porcelanowe to gwarancja perfekcyjnego uśmiechu!

Czym są licówki porcelanowe?

To cienkie nakładki wykonane z porcelany, które dokleja się do naturalnych zębów. Zazwyczaj stosuje się je w przednim odcinku zębów. Dzięki licówkom uśmiech pacjenta stanie się piękniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Przed zabiegiem omawiamy z pacjentem efekty, na których mu zależy. Następnie pobieramy wycisk z jamy ustnej i wykonujemy model, który prezentowany jest na kolejnej wizycie. Pacjent przymierza go i zgłasza ewentualne uwagi. Kolejny krok to minimalne oszlifowanie zębów i ponowne wykonanie wycisku, po czym w laboratorium protetycznym wykonywane są licówki. Przez ten czas zęby pacjent są odpowiednio zabezpieczone. Ostatni etap to zdjęcie zabezpieczenia i doklejenie licówek.

Licówki porcelanowe zamaskują drobne nierówności, przebarwienia, zamkną także przerwy między zębami.  Sprawią, że Twój uśmiech będzie równy, biały i naprawdę olśniewający. Wykonywane są z porcelany i przypominają cienkie płatki. Doklejane są do przedniej strony zęba po ich wcześniejszym (minimalnym) spiłowaniu. Licówki porcelanowe ukryją przebarwienia na zębach, zamkną diastemy i skorygują drobne nierówności. Są trwałe i odporne na uszkodzenia.

Licówki kompozytowe – wykonuje się je z tego samego materiału co wypełnienia ubytków. Dają niemal taki sam efekt, jak licówki porcelanowe, jednak ich trwałość jest niższa. W przypadku tego typu licówki – cena również ulega obniżeniu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat licówek porcelanowych, pacjent może skontaktować się z nami telefonicznie lub odwiedzić nas w naszym gabinecie. Ceny licówek podane są w naszym cenniku.

Protezy

Proteza szkieletowa polecana jest, gdy niemożliwe jest wykonanie mostu. Lekkość konstrukcji i fakt, że zajmują niewiele miejsca w jamie ustnej czyni je najlepszym wyborem spośród protez ruchomych. Proteza szkieletowa górna zajmuje mniej miejsca na podniebieniu w porównaniu do protezy akrylowej, a proteza szkieletowa dolna jest wyjątkowo stabilna. Mocowane są one na klamrach.

Protezy szkieletowe na elementach retencyjnych nie posiadają klamer i są bardzo stabilne.

Proteza szkieletowa górna na zatrzaskach zajmuje mało miejsca na podniebieniu, dlatego jest wygodna, a brak klamer czyni ją dyskretną.

Proteza na zatrzaskach jest również łatwa do utrzymania w czystości.

Proteza nylonowa (protezy elastyczne) wykonana jest z materiału półelastycznego, dzięki czemu cechuje je wygoda użytkowania. Ich kolor można precyzyjnie dobrać do barwy naturalnych dziąseł, dzięki czemu klamry są bardzo dyskretne.

Proteza acetalowa

Ten typ protez stanowi alternatywę dla protez szkieletowych. Wykonana jest z materiału termoplastycznego odpornego na zginanie. Posiada klamry mocowane na zęby wykonane z acetalu, który dopasowuje się do kszatałtu jamy ustnej. Do zalet acetalu należy dowolność w wyborze jego barwy, co zapewnia wysoki poziom estetyki wykonanej protezy.

Proteza akrylowa

Protezy akrylowe należą do uzupełnień protetycznych wykonywanych w sytuacji bezzębia lub znacznych ubytków w uzębieniu pacjenta. Protezy tego typu dzielą się na częściowe i całkowite, ich założenie zajmuje, w zależności od rodzaju, od czterech do pięciu wizyt w gabinecie. Protezy akrylowe stanowią zadowalające rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie mogą z przyczyn finanswoych zdecydować się na protezy innego typu – są one bowiem refundowane przez NFZ.

Wykonujemy również wkłady typu inlay, onlay i endokorony. Doskonale naśladują one zęby pod względem bruzd i nierówności, dlatego są bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych plomb. Tworzone są one w pracowni protetycznej.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania pacjentów dotyczące różnego rodzaju protez. Można skontakotwać się z nami telefonicznie lub w trakcie konsultacji.

Odbudowywanie zęba

Zabiegi odbudowy zęba mają na celu uzupełnienie utraconych tkanek pojedynczego zęba. Przyczyny powstawania ubytków są bardzo zróżnicowane, jedną z najczęstszych z nich jest próchnica. Do złamań lub innego rodzaju uszkodzeń prowadzą także urazy mechaniczne, a  uszkodzenie korony może być też konsekwencja osłabienia zęba związanego z leczeniem kanałowym

Jak odbudowujemy uszkodzony ząb?

W większości przypadków zębów w odcinku bocznym odbudowę wykonujemy nakładem kompozytowym (bezpośrednim lub pośrednim) lub porcelanowym. Innym skutecznym rozwiązaniem jest odbudowa przy pomocy wkładu koronowo-korzeniowego, czyli uzupełnienia protetyczne polegające na umieszczeniu w korzeniu zęba specjalnego wkładu, na który zakładamy koronę protetyczną. Wyróżniamy wkłady koronowo-korzeniowe standardowe oraz indywidualne. Wkłady koronowo-korzeniowe indywidualne,  w przeciwieństwie do standardowych, zostają precyzyjnie dopasowane do kształtu pozostałości korzenia. W ten sposób uzyskujemy dużą wytrzymałość mechaniczną konstrukcji i perfekcyjną optymalizację kształtu.

W przypadku zębów przednich doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na osiągnięcie wysokiego poziomu estetyki, są odbudowy kompozytowe wykonane przy użyciu indeksu silikonowego oraz licówki, czyli cienkie płatki porcelany lub warstwy kompozytu. Oferujemy także odbudowy koroną porcelanową na wkładzie protetycznym.

Profilaktyka stomatologiczna to klucz do uniknięcia próchnicy i chorób przyzębia, w tym zapalenia przyzębia. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Każdego dnia na zębach osadza się płytka bakteryjna, osady, a z czasem kamień. Sprzyja im niewłaściwa higiena, zła dieta oraz np. palenie papierosów. Dlatego ważna jest staranna higiena jamy ustnej oraz czyszczenie zębów co pół roku w gabinecie. Czyszczenie zębów obejmuje skaling i piaskowanie, po których wykonuje się fluoryzację. Pozwala ono uniknąć problemów takich jak nadwrażliwość zębów, czy krwawienie dziąseł, a nawet ruchomy ząb.

Scaling

Usuwanie kamienia nazębnego. Jeśli cierpisz na krwawienie dziąseł leczenie rozpoczyna się wykonując skaling zębów. Przeprowadzamy go z użyciem skalera ultradźwiękowego lub ręcznie. W przypadku usuwania kamienia nazębnego efekty są widoczne natychmiast. Już po zabiegu gładkie powierzchnie zębów pokrywamy lakierem fluorowym w celu zniesienia nadwrażliwości i zapobieganiu próchnicy korzeni. Scaling pozwala także usunąc niektóre przebarwienia, w tym przebarwienia na zębach u dzieci.

Czy usuwanie kamienia nazębnego boli?

Odpowiadamy, że skaling zębów jest bezbolesny, lecz wrażliwym pacjentom, u których należy usunąć duże złogi kamienia, możemy podać znieczulenie. Informujemy, że jeśli chodzi o koszt zabiegu, jakim jest scaling cena znajduje się w cenniku. 

Piaskowanie zębów

Usuwa osady wywołane przez ciemne napoje czy papierosy. Wykonuje się je za pomocą piaskarki stomatologicznej ze specjalnym proszkiem i wodą, aplikowanymi pod ciśnieniem. Piaskowanie zębów czyni je gładkimi i lśniącymi, a dziąsła różowymi oraz zbitymi. Brzydki zapach z ust znika.

Fluoryzacja zębów

Polecana jest po zabiegach czyszczenia zębów, czyli skalingu i piaskowaniu. Dzięki niej szkliwo jest wzmocnione i odporne na próchnicę. Podczas zabiegu na zęby nakładany jest preparat z fluorem. Fluoryzacja ma także za zadanie leczenie nadwrażliwości zębów. W przypadku, gdy zabiegiem, którego potrzebujesz jest fluoryzacja zębów cena została podana w zakładce Cennik.

Pacjentom, którzy skontaktują się z nami, przedstawiamy szczegóły wykonywanych zabiegów. Podkreślamy, że dzięki profilaktyce można uniknąć często skomplikowanego leczenia, dlatego nie warto zwlekać z troską o zęby.

Czyszczenie zębów, w tym piaskowanie oraz usuwanie kamienia nazębnego cena znajduje się w naszym cenniku.

Higienizacja – protokół GBT — nowoczesny sposób na zdrową jamę ustną

Dobra kondycja jamy ustnej oraz uzębienia jest związana nie tylko z regularnymi przeglądami w gabinecie stomatologicznym, czy leczenia ubytków próchnicowych. Profesjonalna profilaktyka stomatologiczna, jaką oferujemy w naszym gabinecie dentystycznym, jest podstawowym filarem zdrowego i promienistego uśmiechu. Aby móc świadczyć jak najwyższy poziom naszych usług oraz zagwarantować satysfakcję z nich, proponujemy zabieg higienizacji GBT dla naszych pacjentów.

Higienizacja GBT jest innowacyjnym zabiegiem, który polega na całkowitym usunięciu szkodliwej płytki nazębnej zwanej biofilmem, osadów i kamienia z całej jamy ustnej wraz z fluoryzacją. Zabieg składa się z ośmiu etapów, jest niezwykle precyzyjny i jednocześnie nieinwazyjny oraz przede wszystkim bezpieczny. Higienizacja GBT to nie tylko oczyszczanie powierzchni zębów z płytki oraz kamienia nazębnego, ale także oczyszczanie dziąseł, kieszonek dziąsłowych i innych tkanek miękkich z biofilmu.

Higienizacja GBT, którą oferujemy w naszym gabinecie stomatologicznym, dedykowana jest wszystkim pacjentom, którym zależy na zdrowiu jamy ustnej i pięknym uśmiechu. Zabieg przeprowadzany przez naszych specjalistów z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia EMS Air FLow Prophylaxis Master gwarantuje skuteczniejsze usuwanie biofilmu i zmniejszenie ryzyka pojawienia się chorób jamy ustnej.

Dlaczego warto wybrać Higienizację GBT w naszym gabinecie?

Higienizacja GBT to skuteczna metoda zapobiegania chorobom zębów i dziąseł, a także poprawiania ogólnej higieny jamy ustnej. Powinna być przeprowadzana regularnie, przynajmniej raz na pół roku, aby utrzymać zdrowie jamy ustnej. W naszym gabinecie stomatologicznym pracują specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie i ogromną wiedzę na temat nowoczesnych technologii przeznaczonych do dbania o higienę jamy ustnej oraz zębów.

Higienizacja GBT, którą oferujemy naszym pacjentom, jest przeprowadzana z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu, który cechuje się wysoką skutecznością, nie inwazyjnością oraz bezpieczeństwem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko wykorzystanie nowoczesnych urządzeń specjalistycznych pozwala zadbać o komfort pacjentów podczas zabiegu i ich satysfakcję. Dzięki zastosowaniu EMS Air FLow Prophylaxis Master do higienizacji GBT możemy zadbać o zdrowy i piękny uśmiech naszych pacjentów.

Piaskarka EMS AIRFLOW®️ Prophylaxis Master

EMS Air Flow Prophylaxis Master jest nowoczesnych urządzeniem do kompleksowej higienizacji GBT w naszym gabinecie stomatologicznym. Jest to unikalne rozwiązanie do walki z próchnicą, w profilaktyce chorób przyzębia oraz leczeniu podtrzymującym. Piaskarka wyróżnia się świetnymi parametrami, między innymi może wykonywać do 32 tysięcy oscylacji liniowych na sekundę. Dzięki temu skutecznie usuwa biofilm i osady oraz częściowo zmineralizowaną płytkę z naturalnych zębów, uzupełnień protetycznych i implantów.

EMS Air Flow Prophylaxis Master służy do kompleksowej profilaktyki higieny jamy ustnej. Higienizacja GBT z wykorzystaniem tego sprzętu jest niezwykle efektywna i nieinwazyjna. Urządzenia łączy w sobie skaler ultradźwiękowy w technologii New Piezon No Pain oraz piaskarkę pod i naddźwiękową Air Flow. Pozwalają one na przekrojowe badanie stanu próchnicy w jamie ustnej, profilaktykę chorób przyzębia i leczenie podtrzymujące.

Jak wygląda zabieg Higienizacji GBT?

W pierwszym kroku oceniamy stan jamy ustnej oraz zębów. Następnie przy pomocy specjalnych gąbeczek wybarwiających pokazujemy naszym pacjentom obszary, których nie doczyszcza podczas szczotkowania zębów. Widoczny kolor ułatwia również usuwanie biofilmu i odkrycie kamienia nazębnego. Dodatkowo tłumaczymy naszym pacjentom rolę profilaktyki stomatologicznej i przeprowadzamy szczegółowy instruktaż higieny domowej. Dzięki temu poznają oni zasadność stosowania odpowiednich szczoteczek elektrycznych i nici dentystycznych oraz irygatorów.

Kolejny etap, tak zwany Airflow, polega na oczyszczeniu jamy ustnej na naturalnych zębach, implantach i wypełnieniach, wykorzystując do tego specjalistyczną dyszę podgrzewaną wodą z piaskiem o mikronowej wielkości. Usuwamy biofilm i oczyszczamy tkanki miękkie. Następnie przechodzimy do etapu Parioflow, czyli usuwamy biofilm z głębokich kieszonek. Kolejną czynnością jest Piezon, czyli usunięcie kamienia nazębnego nad- i poddziąsłowo, co dodatkowo minimalizuje użycie skalera ultradźwiękowego.

Końcowe etapy to upewnienie się, że biofilm oraz kamień nazębny zostały usunięte. Nasi specjaliści dokładnie diagnozują próchnicę i zabezpieczają zęby fluorem. Planują także wizyty kontrolne, aby można było wykonać zabiegi profilaktyczne. Higienizacja GBT to zabieg, który przeprowadzany jest w trakcie jednej wizyty, a efekty są widoczne praktycznie od razu.

Przed zabiegiem pacjenci bardzo często pytają o:

  • czas jego trwania,
  • inwazyjność,
  • czy jest bolesny,
  • jak często trzeba go powtarzać.

Czy zabieg Higienizacji GBT jest dla każdego?

Higienizacja GBT to zabieg, który dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą zadbać o zdrowy i piękny uśmiech oraz najwyższy poziom higieny jamy ustnej. Co istotne, nie ma przeciwwskazań, aby skorzystały z niego osoby będące w trakcie leczenia ortodontycznego, protetycznego, implantologicznego i periodontologicznego. Higienizacja GBT szczególnie polecana jest osobom, które chcą zachować estetyczny wygląd wypełnień, zapobiec próchnicy, czy też podczas leczenia dziąseł.

Warto dodać, że tego zabiegu nie przeprowadza się u osób:

  • z ogólnymi problemami zdrowotnymi,
  • schorzeniami zębów i jamy ustnej,
  • w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży,
  • z głębokimi kieszonkami dziąsłowymi,
  • z osteoporozą,
  • u których występuje ból błony śluzowej lub rany w jej okolicach.

Jak przygotować się do zabiegu Higienizacji GBT?

Przed przeprowadzeniem zabiegu higienizacji GBT należy przede wszystkim zadbać o higienę jamy ustnej. W tym celu powinno się dokładnie wyszczotkować zęby, aby podczas zabiegu można było zobaczyć, gdzie nie dochodzi szczoteczka i jakie miejsca trzeba szczególnie wziąć pod uwagę podczas szczotkowania. Ze względu na fakt, że przynajmniej przez godzinę nie powinno się spożywać posiłków napojów zalecamy najeść się przed zabiegiem higienizacji GBT.

Czy Higienizacja GBT jest bolesna?

Higienizacja GBT jest zabiegiem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Dla zwiększenia komfortu naszych pacjentów, podczas zabiegu wykorzystywana jest ciepła woda. System No Pain, który stosujemy w naszym gabinecie to innowacyjna technologia zastosowana w urządzeniu, które jest stosowana w stomatologii do profesjonalnego czyszczenia zębów. Ta technologia została opracowana, aby zapewnić pacjentom maksymalny komfort podczas zabiegu, minimalizując ból i dyskomfort. System No Pain działa poprzez generowanie fal ultradźwiękowych o określonej częstotliwości i intensywności, które następnie są przekazywane do końcówek. Te końcówki scalają działanie sklera i EMS AirFlow, co daje możliwość skutecznego usuwania kamienia nazębnego i płytki nazębnej. U niektórych osób, które np. borykają się z problemem nadwrażliwości lub cofniętymi dziąsłami, mogą pojawić się chwilowe dolegliwości bólowe. W zdecydowanej większości przypadków higienizacja GBT nie boli i nie wywołuje dyskomfortu.

Po zabiegu Higienizacji GBT — co dalej?

Higienizacja GBT daje natychmiastowe efekty, ale istotne jest to, aby stosować się do pewnych zaleceń, które przedstawiają po zabiegu nasi stomatolodzy. Aby efekty były widoczne jak najdłużej, należy:

  • nie spożywać posiłków i napojów przez pierwszą godzinę po zabiegu,
  • zalecamy stosować białą dietę,przez 24 h – nie jest to warunek konieczny,
  • nie spożywać do końca dnia produktów kwaśnych i o lepkiej konsystencji,
  • w razie wystąpienia czasowej nadwrażliwości zębów oraz dziąseł stosować płyny znoszący nadwrażliwość.

Higienizacja GBT to zabieg, który jest nieinwazyjny i bezbolesny. Pozwala zachować zdrowy i piękny uśmiech przez wiele lat, a także wyleczyć próchnicę i zadbać o zdrową jamę ustną. Nasi specjaliści dbają o komfort pacjentów podczas zabiegu, co sprawia, że mija on im szybko, a efekty widoczne są tuż po jego wykonaniu. Ponadto przypominają zasady domowej higieny jamy ustnej oraz zębów i wskazują obszary, o które szczególnie należy zadbać. Jeśli chcesz skorzystać z higienizacji GBT z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, to zapraszamy do kontaktu!

W gabinecie Perfect-dent ratujemy zęby pacjentów zabiegiem endodontycznym.

Leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe) jest ostatnią szansą na ratunek dla zębów z poważnymi uszkodzeniami miazgi. Obszarem leczenia kanałowego jest miazga zębowa oraz tkanki okołowierzchołkowe. W trakcie leczenia endodontycznego korzystamy z mikroskopów, lup i koferdamu.  Wszystko to, aby osiągnąć maksymalną skuteczność.

Przebieg leczenia kanałowego pod mikroskopem

  1. Oczyszczenie komory oraz kanałów zęba, usunięcie chorobowej tkanki przy wykorzystaniu pilników.
  2. Opracowanie kanałów. Kanały należy przepłukać i poszerzyć, aby móc je zdezynfekować. Na koniec należy kanały osuszyć.
  3. Dokładne wypełnienie zdezynfekowanych i suchych kanałów.
  4. Odpowiednia odbudowa zęba, gwarantująca utrzymanie efektów leczenia kanałowego.

Nasz gabinet wyróżnia fakt, że za każdym razem przeprowadzamy niezwykle nowoczesne i skuteczne leczenie kanałowe pod mikroskopem, które zapewnia maksymalną dokładność w trakcie zabiegu, a pacjentowi – bezpieczeństwo. Ten rodzaj leczenia umożliwia działanie w przypadku zwężenia kanałów, a także wykonywanie pokrycia perforacji w komorze lub kanale. Profesjonalnie przeprowadzone leczenie kanałowe potrafi uratować zęby uszkodzone przez próchnicę oraz czynniki mechaniczne i zapewnić im zdrowie na długie lata. Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem boli? Dzięki sprawdzonym metodom znieczulenia zabieg przebiega dla pacjenta bezboleśnie.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem (endodoncja)  cena

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje leczenie endodontyczne w gabinecie Perfect-dent, należy zapoznać się z cennikiem lub skontakować się z nami telefonicznie lub mailowo.

Implantologia Perfect-dent bezpieczna i skuteczna odbudowa uzębienia

Implanty zębowe wykorzystywane są w celu uzupełnienia ubytków w uzębieniu pacjenta.  Implant dentystyczny powinien być  zarówno wytrzymały, funkcjonalny, jak i estetyczny nie  powinien wyróżniać się wizualnie na tle naturalnych zębów. Implant zęba  to w rzeczywistości jego sztuczny korzeń wszczep sporządzony z tytanu,  wymiarów naturalnego korzenia. Korona zostaje ulokowana na jego podstawie.

Na czym polega zabieg implantacji?

1. Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest wykonanie zdjęcia  pantomograficznego i tomograficznego (CBCT miejsca wszczepu). Pozwala ono dowiedzieć się, czy ilość tkanki kostnej w dziąśle jest wystarczająca do przeprowadzenia implantacji. W przypadku zaniku kości, implantolog może zadecydować o wykonaniu sterowanej regeneracji kości, czyli augmentacji. W trakcie wszczepiania implantu pacjent pozostaje w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa do 2 godzin. Po ulokowaniu implantu zęba chirurg sprawdza, czy jest on stabilny i zszywa ranę.

2.  Po ustabilizowaniu się implantu, implantolog wkręca w niego śrubę gojącą, której zadaniem jest zwiększenie tempa regeneracji  błony śluzowej w jego pobliżu, a także wymodelowanie kształtu dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Po upływie dwóch tygodni od zabiegu można wykonać uzupełnienie protetyczne

3. Ostatni etap leczenia polega na pobraniu wycisków i zamocowanie korony. Dentysta pobiera wyciski protetyczne oraz ustala barwę zakładanej korony. W trakcie kolejnej wizyty przytwierdza łącznik, czyli filar protetyczny, do implantu dentystycznego, a następnie umocowuje przygotowaną koronę.

Implanty stomatologiczne zalety

Największymi zaletami implantów są ich wytrzymałość i niezawodność, dzięki którym stanowią najlepsze uzupełnienie utraconych zębów. Pozwalają one na uzupełnienie braków bez konieczności szlifowania sąsiadujących zębów. Staranny dobór biozgodnych materiałów (implanty tytanowe i implanty cyrkonowe) sprawia, że nie wywołują one u pacjenta uczuleń.

Implanty zębów cena

Pacjentów zastanawiających się, ile kosztują implanty informujemy, iż cena znajduje się w naszym cenniku. Implantolog w gabinecie Perfect-dent niesie pomoc nawet najtrudniejszych przypadkach.

Nigdy nie warto czekać z leczeniem!

Dolegliwości związane z zębami potrafią spędzać sen z powiek i uniemożliwiać czerpanie radości z życia. Dlatego niesiemy pomoc pacjentom, którzy cierpią z powodu bólu zębów wywoływanego przez ubytki.

Celem stomatologii zachowawczej jest leczenie oraz wypełnienie zębów w taki sposób, by jak najlepiej odtworzyć ich naturalną strukturę i przywrócić ich funkcje. Ten rodzaj leczenia usuwa skutki próchnicy zębów i obejmuje leczenie ubytków w zębach. Wykorzystuje się je również w przykrym przypadku, którym jest złamany ząb.

Leczenie ubytków zębów

Wykonujemy pod mikroskopem i w koferdamie. Uzyskujemy w ten sposób najwyższą jakość leczenia – wypełnienie zęba jest bardzo estetyczne i trwałe. Korzystamy z niezawodnych materiałów, precyzyjnie dobieramy kolor  i odtwarzamy kształt zęba. Zawsze pomagamy pacjentom znaleźć rozwiązania w najwyższym stopniu odpowiadające ich preferencjom.

Odbudowa uszkodzonego zęba co robić?

Jeśli pacjent przeoczy pierwszy etap próchnicy, gdy jest ona w postaci np. małej plamki, posuwa się ona w głąb zęba i atakuje zębinę, co w końcu prowadzi do powstania  dużego ubytku. Wówczas konieczne jest usunięcie chorej tkanki i wypełnienie zęba odpowiednim materiałem. Bardzo ważne jest także właściwe wypełnienie zęba po leczeniu kanałowym.

Wypełnienie zębów rodzaje

W zależności od rozmiaru ubytku, stosuje się różne wypełnienia. Znaczenie ma także grubość ścianek zęba i siła, która działa na ząb przy gryzieniu. Ponadto inne materiały stosuje się w przednim odcinku zębów, a inne z tyłu. Korzystamy wyłącznie z tych w pełni bezpiecznych i nieuczulających, a przy tym dających dobry efekt kosmetyczny. Obecnie najczęściej wykorzystujemy światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe zębów. Wyróżnia je dobre przyleganie do szkliwa oraz trwałość i możliwość dopasowania kolorystycznego.

Wypełnienie zęba cena

Cena wypełnienienia zęba waha się w zależności od rodzaju i ilości użytego materiału.  Podczas wizyty przedstawiamy pacjentowi szczegóły leczenia oraz ewentualne koszty.

Złamany ząb co robić?

Niezależnie od tego, czy jest to złamany ząb przy dziąśle, czy w grę wchodzi ząb złamany w obrębie korony, zrobimy co w naszej mocy, by poradzić sobie z tym problemem. Przede wszystkim w takim przypadku należy jak najszybciej udać się do stomatologa. Istnieje możliwość przyklejenia odłamanego fragmentu – taki odłamek należy przechować w mleku, soli fizjologicznej czy w ślinie w ustach. Odtwarzając w ten sposób zęba, uzyskujemy bardzo dobre efekty estetyczne. Nie należy zatem wyrzucać odłamanego kawałka zęba, dobrze odszukać go i jak najszybciej dostarczyć do gabinetu. Im szybciej zostaną podjęte właściwe kroki, tym skuteczniejsze jest leczenie. To ważne, ponieważ uszkodzony ząb z czasem staje coraz słabszy. Stosowane metody zależą od stopnia złamania. Niewielkie urazy można uzupełnić materiałem kompozytowym.

Z kolei złamany martwy ząb nad dziąsłem można leczyć z wykorzystaniem wkładów koronowo-korzeniowych. Na takim wkładzie osadza się koronę lub most. Trudniejszym przypadkiem jest złamany ząb poniżej linii dziąsła. W takim wypadku konieczne jest usunięcie zniszczonego zęba i wszczepienie implantu. Warto zrobić to jak najszybciej, by nie doszło do zaniku kości.

Częstym przypadkiem jest złamany ząb leczony kanałowo. Zdarza się tak, ponieważ taki ząb jest kruchy i osłabiony, a co za tym idzie – podatny na uszkodzenia.Gdy ząb pęka wzdłuż całej długości, zwykle należy go niestety usunąć, a powstały brak odbudować implantem lub  mostem protetycznym.

Złamany ząb cena

W takim wypadku wszystko zależy od stopnia uszkodzenia zęba oraz zastosowanych materiałów i technik. Najtańsze rozwiązanie to odbudowa zęba za pomocą kompozytu, a najdroższe to implanty wraz z odpowiednimi koronami. Warto też pamiętać, że złamany ząb, niezależnie od tego, czy to złamana jedynka czy złamana czwórka, jak i każdy inny wymaga odbudowy, a wyższa cena związana jest z zakresem prac. Nie można jednak zapominać, że chodzi tu o nasze zdrowie i komfort. Odbudowa każdego zęba jest bardzo istotna!

Zadzwoń teraz