PerfectDent

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

  • Specjalistyczna konsultacja chirurgiczna 100 zł
  • Usunięcie zęba stałego ze znieczuleniem od 150 zł
  • Usunięcie zatrzymanego zęba mądrości od 350 zł
  • Usunięcie zęba mlecznego ze znieczuleniem nasiękowym od 70 zł
  • Decapuchonnment (wycięcie śluzówki w utrudnionym wyrzynaniu zęba) 100 zł
  • Nacięcie ropnia 100 zł
  • Zaopatrzenie zębodołu po ekstrakcji wykonanej w innym gabinecie 70 zł

Masz pytania? Napisz do Nas

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.
Oferta stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest skutecznym rozwiązaniem, gdy nieunikniona staje się ekstrakcja zęba pacjenta. Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, bardzo często dotyczy zębów mądrości, ponieważ przez swoje właściwości anatomiczne ósemki w wielu przypadkach są przyczyną różnych dolegliwości. Chirurgia stomatologiczna  obejmuje także szereg innych zabiegów, m.in: resekcję wierzchołka korzenia, hemisekcję i radektomię. Chirurgia stomatologiczna odgrywa także bardzo ważną rolę w leczeniu protetycznym i implantologicznym.

Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja, czyli wyrwanie zęba, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg stomatolog na wstępie luzuje ząb w zębodole, a następnie usuwa go, wykorzystując specjalne narzędzia chirurgiczne. Po pomyślnym wykonaniu zabiegu rana pozabiegowa zostaje zaszyta, co przyspiesza czas regeneracji. Pamiętajmy, że przed ekstrakcją  zawsze warto rozważyć inne metody leczenia. Zęby powinny być usuwane tylko w ostateczności.

Ekstrakcja ósemki

Znamy różne przyczyny usuwania ósemek. Niekiedy zęby mądrości ze względu na swoje ustawienie przyczyniają się do trudności podczas zabiegów higienizacyjnych. Niedokładne oczyszczanie tych zębów skutkuje natomiast rozwojem próchnicy. Kolejną przyczyną są problemy antomiczne. Nieprawidłowe położenie tych zębów w kości utrudnia ich wyrzynanie i niejednokrotnie powoduje gromadzenie się resztek pokarmowych w kieszonkach dziąsłowych, co w konsekwencji prowadzi do stanów zapalnych. Komplikacje tego rodzaju mogą wiązać się z bólem i dyskomfortem odczuwanym przez pacjenta. Jeżeli ząb ustawiony jest prawidłowo, usunięcie ósemki przebiega podobnie jak ekstrakcja innych zębów. W przypadku komplikacji nieodzowne może być przeprowadzenie przez chirurga stomatologa zabiegu dłutowania.

Wyrwanie ósemki – powikłania

Pacjent, który zdecyduje się na ekstrakcję zęba mądrości, nie jest skazany na uciążliwie konsekwencje zdrowotne. Pewne dolegliwości, takie jak opuchlizna, sporadyczne krwawienie i ból w operowanym miejscu, powinny ustąpić w ciągu dwóch dób po zabiegu. Chirurg stomatolog przyjmujący w naszym gabinecie udziela szczegółowych porad pozabiegowych oraz przepisuje leki, dzięki którym gojenie trwa krócej.

Chirurgia stomatologiczna
4.7 (94.29%) 7 votes

Opinie

Zadzwoń teraz