PerfectDent

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

  • Szczegółowe badanie stomatologiczne 50 zł
  • szczegółowe badanie stomatologiczne +zdj. wewnątrzustne+plan leczenia 100 zł
  • Znieczulenie (nasiękowe, przewodowe, komputerowe) 40 zł
  • Wypełnienie ubytku materiałem światloutwardzalnym (wykonane w koferdamie i powiększeniu) od 160 zł
  • Odbudowa korony zęba na wkładzie koronowym standardowym 400 zł
  • Bezpośredni nakład kompozytowy 350 zł
  • RTG punktowe, cyfrowe 20 zł

Masz pytania? Napisz do Nas

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.
Oferta Stomatologiczna

Nigdy nie warto czekać z leczeniem!

Dolegliwości związane z zębami potrafią spędzać sen z powiek i uniemożliwiać czerpanie radości z życia. Dlatego niesiemy pomoc pacjentom, którzy cierpią z powodu bólu zębów wywoływanego przez ubytki.

Celem stomatologii zachowawczej jest leczenie oraz wypełnienie zębów w taki sposób, by jak najlepiej odtworzyć ich naturalną strukturę i przywrócić ich funkcje. Ten rodzaj leczenia usuwa skutki próchnicy zębów i obejmuje leczenie ubytków w zębach. Wykorzystuje się je również w przykrym przypadku, którym jest złamany ząb.

Leczenie ubytków zębów

Wykonujemy pod mikroskopem i w koferdamie. Uzyskujemy w ten sposób najwyższą jakość leczenia – wypełnienie zęba jest bardzo estetyczne i trwałe. Korzystamy z niezawodnych materiałów, precyzyjnie dobieramy kolor  i odtwarzamy kształt zęba. Zawsze pomagamy pacjentom znaleźć rozwiązania w najwyższym stopniu odpowiadające ich preferencjom.

Odbudowa uszkodzonego zęba co robić?

Jeśli pacjent przeoczy pierwszy etap próchnicy, gdy jest ona w postaci np. małej plamki, posuwa się ona w głąb zęba i atakuje zębinę, co w końcu prowadzi do powstania  dużego ubytku. Wówczas konieczne jest usunięcie chorej tkanki i wypełnienie zęba odpowiednim materiałem. Bardzo ważne jest także właściwe wypełnienie zęba po leczeniu kanałowym.

Wypełnienie zębów rodzaje

W zależności od rozmiaru ubytku, stosuje się różne wypełnienia. Znaczenie ma także grubość ścianek zęba i siła, która działa na ząb przy gryzieniu. Ponadto inne materiały stosuje się w przednim odcinku zębów, a inne z tyłu. Korzystamy wyłącznie z tych w pełni bezpiecznych i nieuczulających, a przy tym dających dobry efekt kosmetyczny. Obecnie najczęściej wykorzystujemy światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe zębów. Wyróżnia je dobre przyleganie do szkliwa oraz trwałość i możliwość dopasowania kolorystycznego.

Wypełnienie zęba cena

Cena wypełnienienia zęba waha się w zależności od rodzaju i ilości użytego materiału.  Podczas wizyty przedstawiamy pacjentowi szczegóły leczenia oraz ewentualne koszty.

Złamany ząb co robić?

Niezależnie od tego, czy jest to złamany ząb przy dziąśle, czy w grę wchodzi ząb złamany w obrębie korony, zrobimy co w naszej mocy, by poradzić sobie z tym problemem. Przede wszystkim w takim przypadku należy jak najszybciej udać się do stomatologa. Istnieje możliwość przyklejenia odłamanego fragmentu – taki odłamek należy przechować w mleku, soli fizjologicznej czy w ślinie w ustach. Odtwarzając w ten sposób zęba, uzyskujemy bardzo dobre efekty estetyczne. Nie należy zatem wyrzucać odłamanego kawałka zęba, dobrze odszukać go i jak najszybciej dostarczyć do gabinetu. Im szybciej zostaną podjęte właściwe kroki, tym skuteczniejsze jest leczenie. To ważne, ponieważ uszkodzony ząb z czasem staje coraz słabszy. Stosowane metody zależą od stopnia złamania. Niewielkie urazy można uzupełnić materiałem kompozytowym.

Z kolei złamany martwy ząb nad dziąsłem można leczyć z wykorzystaniem wkładów koronowo-korzeniowych. Na takim wkładzie osadza się koronę lub most. Trudniejszym przypadkiem jest złamany ząb poniżej linii dziąsła. W takim wypadku konieczne jest usunięcie zniszczonego zęba i wszczepienie implantu. Warto zrobić to jak najszybciej, by nie doszło do zaniku kości.

Częstym przypadkiem jest złamany ząb leczony kanałowo. Zdarza się tak, ponieważ taki ząb jest kruchy i osłabiony, a co za tym idzie – podatny na uszkodzenia.Gdy ząb pęka wzdłuż całej długości, zwykle należy go niestety usunąć, a powstały brak odbudować implantem lub  mostem protetycznym.

Złamany ząb cena

W takim wypadku wszystko zależy od stopnia uszkodzenia zęba oraz zastosowanych materiałów i technik. Najtańsze rozwiązanie to odbudowa zęba za pomocą kompozytu, a najdroższe to implanty wraz z odpowiednimi koronami. Warto też pamiętać, że złamany ząb, niezależnie od tego, czy to złamana jedynka czy złamana czwórka, jak i każdy inny wymaga odbudowy, a wyższa cena związana jest z zakresem prac. Nie można jednak zapominać, że chodzi tu o nasze zdrowie i komfort. Odbudowa każdego zęba jest bardzo istotna!

Stomatologia zachowawcza
4.8 (96%) 5 votes

Opinie

Zadzwoń teraz