PerfectDent

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

 • Zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, z użyciem najskuteczniejszych środków znieczulających. W koszt zabiegu wliczona jest procedura usunięcia szwów. Specjalistyczne zabiegi wykonywane są przez lekarza specjalistę z dziedziny chirurgii stomatologicznej.
 • Usunięcie zęba stałego od 300 zł
 • Usunięcie zatrzymanego zęba mądrości 590 zł
 • Implant zębowy 2900 zł

  Masz pytania? Napisz do Nas

  Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

  Oferta stomatologiczna

  Chirurgia stomatologiczna jest skutecznym rozwiązaniem, gdy nieunikniona staje się ekstrakcja zęba pacjenta. Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, bardzo często dotyczy zębów mądrości, ponieważ przez swoje właściwości anatomiczne ósemki w wielu przypadkach są przyczyną różnych dolegliwości. Chirurgia stomatologiczna  obejmuje także szereg innych zabiegów, m.in: resekcję wierzchołka korzenia, hemisekcję i radektomię. Chirurgia stomatologiczna odgrywa także bardzo ważną rolę w leczeniu protetycznym i implantologicznym.

  Ekstrakcja zęba

  Ekstrakcja, czyli wyrwanie zęba, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg stomatolog na wstępie luzuje ząb w zębodole, a następnie usuwa go, wykorzystując specjalne narzędzia chirurgiczne. Po pomyślnym wykonaniu zabiegu rana pozabiegowa zostaje zaszyta, co przyspiesza czas regeneracji. Pamiętajmy, że przed ekstrakcją  zawsze warto rozważyć inne metody leczenia. Zęby powinny być usuwane tylko w ostateczności.

  Ekstrakcja ósemki

  Znamy różne przyczyny usuwania ósemek. Niekiedy zęby mądrości ze względu na swoje ustawienie przyczyniają się do trudności podczas zabiegów higienizacyjnych. Niedokładne oczyszczanie tych zębów skutkuje natomiast rozwojem próchnicy. Kolejną przyczyną są problemy antomiczne. Nieprawidłowe położenie tych zębów w kości utrudnia ich wyrzynanie i niejednokrotnie powoduje gromadzenie się resztek pokarmowych w kieszonkach dziąsłowych, co w konsekwencji prowadzi do stanów zapalnych. Komplikacje tego rodzaju mogą wiązać się z bólem i dyskomfortem odczuwanym przez pacjenta. Jeżeli ząb ustawiony jest prawidłowo, usunięcie ósemki przebiega podobnie jak ekstrakcja innych zębów. W przypadku komplikacji nieodzowne może być przeprowadzenie przez chirurga stomatologa zabiegu dłutowania.

  Wyrwanie ósemki – powikłania

  Pacjent, który zdecyduje się na ekstrakcję zęba mądrości, nie jest skazany na uciążliwie konsekwencje zdrowotne. Pewne dolegliwości, takie jak opuchlizna, sporadyczne krwawienie i ból w operowanym miejscu, powinny ustąpić w ciągu dwóch dób po zabiegu. Chirurg stomatolog przyjmujący w naszym gabinecie udziela szczegółowych porad pozabiegowych oraz przepisuje leki, dzięki którym gojenie trwa krócej.

  Opinie

  Zadzwoń teraz