PerfectDent

Higienizacja i profilaktyka

Higienizacja i profilaktyka

 • Pakiet profesjonalnej higienizacji GBT 300 - 390 zł (koszt uzależniony jest od ilości złogów nazębnych)
 • (zabieg profilaktyczny oczyszczania zębów i zarządzania biofilmem, jako głównym czynnikiem etologicznym powstawania próchnicy. Wykonywany jest zgodnie z protokołem Guided Biofim Therapy. Jest to 8 etapowy protokół, stosowany w wieli krajach europejskich zgodnie z wytycznymi Swiss Dental Academy, oparty na indywidualnej diagnozie. Zabieg prowadzany jest minimalnie inwazyjnie, przy zachowanie maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i skuteczności.)

  Masz pytania? Napisz do Nas

  Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

  Oferta stomatologiczna

  Profilaktyka stomatologiczna to klucz do uniknięcia próchnicy i chorób przyzębia, w tym zapalenia przyzębia. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

  Każdego dnia na zębach osadza się płytka bakteryjna, osady, a z czasem kamień. Sprzyja im niewłaściwa higiena, zła dieta oraz np. palenie papierosów. Dlatego ważna jest staranna higiena jamy ustnej oraz czyszczenie zębów co pół roku w gabinecie. Czyszczenie zębów obejmuje skaling i piaskowanie, po których wykonuje się fluoryzację. Pozwala ono uniknąć problemów takich jak nadwrażliwość zębów, czy krwawienie dziąseł, a nawet ruchomy ząb.

  Scaling

  Usuwanie kamienia nazębnego. Jeśli cierpisz na krwawienie dziąseł leczenie rozpoczyna się wykonując skaling zębów. Przeprowadzamy go z użyciem skalera ultradźwiękowego lub ręcznie. W przypadku usuwania kamienia nazębnego efekty są widoczne natychmiast. Już po zabiegu gładkie powierzchnie zębów pokrywamy lakierem fluorowym w celu zniesienia nadwrażliwości i zapobieganiu próchnicy korzeni. Scaling pozwala także usunąc niektóre przebarwienia, w tym przebarwienia na zębach u dzieci.

  Czy usuwanie kamienia nazębnego boli?

  Odpowiadamy, że skaling zębów jest bezbolesny, lecz wrażliwym pacjentom, u których należy usunąć duże złogi kamienia, możemy podać znieczulenie. Informujemy, że jeśli chodzi o koszt zabiegu, jakim jest scaling cena znajduje się w cenniku. 

  Piaskowanie zębów

  Usuwa osady wywołane przez ciemne napoje czy papierosy. Wykonuje się je za pomocą piaskarki stomatologicznej ze specjalnym proszkiem i wodą, aplikowanymi pod ciśnieniem. Piaskowanie zębów czyni je gładkimi i lśniącymi, a dziąsła różowymi oraz zbitymi. Brzydki zapach z ust znika.

  Fluoryzacja zębów

  Polecana jest po zabiegach czyszczenia zębów, czyli skalingu i piaskowaniu. Dzięki niej szkliwo jest wzmocnione i odporne na próchnicę. Podczas zabiegu na zęby nakładany jest preparat z fluorem. Fluoryzacja ma także za zadanie leczenie nadwrażliwości zębów. W przypadku, gdy zabiegiem, którego potrzebujesz jest fluoryzacja zębów cena została podana w zakładce Cennik.

  Pacjentom, którzy skontaktują się z nami, przedstawiamy szczegóły wykonywanych zabiegów. Podkreślamy, że dzięki profilaktyce można uniknąć często skomplikowanego leczenia, dlatego nie warto zwlekać z troską o zęby.

  Czyszczenie zębów, w tym piaskowanie oraz usuwanie kamienia nazębnego cena znajduje się w naszym cenniku.

  Higienizacja – protokół GBT — nowoczesny sposób na zdrową jamę ustną

  Dobra kondycja jamy ustnej oraz uzębienia jest związana nie tylko z regularnymi przeglądami w gabinecie stomatologicznym, czy leczenia ubytków próchnicowych. Profesjonalna profilaktyka stomatologiczna, jaką oferujemy w naszym gabinecie dentystycznym, jest podstawowym filarem zdrowego i promienistego uśmiechu. Aby móc świadczyć jak najwyższy poziom naszych usług oraz zagwarantować satysfakcję z nich, proponujemy zabieg higienizacji GBT dla naszych pacjentów.

  Higienizacja GBT jest innowacyjnym zabiegiem, który polega na całkowitym usunięciu szkodliwej płytki nazębnej zwanej biofilmem, osadów i kamienia z całej jamy ustnej wraz z fluoryzacją. Zabieg składa się z ośmiu etapów, jest niezwykle precyzyjny i jednocześnie nieinwazyjny oraz przede wszystkim bezpieczny. Higienizacja GBT to nie tylko oczyszczanie powierzchni zębów z płytki oraz kamienia nazębnego, ale także oczyszczanie dziąseł, kieszonek dziąsłowych i innych tkanek miękkich z biofilmu.

  Higienizacja GBT, którą oferujemy w naszym gabinecie stomatologicznym, dedykowana jest wszystkim pacjentom, którym zależy na zdrowiu jamy ustnej i pięknym uśmiechu. Zabieg przeprowadzany przez naszych specjalistów z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia EMS Air FLow Prophylaxis Master gwarantuje skuteczniejsze usuwanie biofilmu i zmniejszenie ryzyka pojawienia się chorób jamy ustnej.

  Dlaczego warto wybrać Higienizację GBT w naszym gabinecie?

  Higienizacja GBT to skuteczna metoda zapobiegania chorobom zębów i dziąseł, a także poprawiania ogólnej higieny jamy ustnej. Powinna być przeprowadzana regularnie, przynajmniej raz na pół roku, aby utrzymać zdrowie jamy ustnej. W naszym gabinecie stomatologicznym pracują specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie i ogromną wiedzę na temat nowoczesnych technologii przeznaczonych do dbania o higienę jamy ustnej oraz zębów.

  Higienizacja GBT, którą oferujemy naszym pacjentom, jest przeprowadzana z wykorzystaniem innowacyjnego sprzętu, który cechuje się wysoką skutecznością, nie inwazyjnością oraz bezpieczeństwem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko wykorzystanie nowoczesnych urządzeń specjalistycznych pozwala zadbać o komfort pacjentów podczas zabiegu i ich satysfakcję. Dzięki zastosowaniu EMS Air FLow Prophylaxis Master do higienizacji GBT możemy zadbać o zdrowy i piękny uśmiech naszych pacjentów.

  Piaskarka EMS AIRFLOW®️ Prophylaxis Master

  EMS Air Flow Prophylaxis Master jest nowoczesnych urządzeniem do kompleksowej higienizacji GBT w naszym gabinecie stomatologicznym. Jest to unikalne rozwiązanie do walki z próchnicą, w profilaktyce chorób przyzębia oraz leczeniu podtrzymującym. Piaskarka wyróżnia się świetnymi parametrami, między innymi może wykonywać do 32 tysięcy oscylacji liniowych na sekundę. Dzięki temu skutecznie usuwa biofilm i osady oraz częściowo zmineralizowaną płytkę z naturalnych zębów, uzupełnień protetycznych i implantów.

  EMS Air Flow Prophylaxis Master służy do kompleksowej profilaktyki higieny jamy ustnej. Higienizacja GBT z wykorzystaniem tego sprzętu jest niezwykle efektywna i nieinwazyjna. Urządzenia łączy w sobie skaler ultradźwiękowy w technologii New Piezon No Pain oraz piaskarkę pod i naddźwiękową Air Flow. Pozwalają one na przekrojowe badanie stanu próchnicy w jamie ustnej, profilaktykę chorób przyzębia i leczenie podtrzymujące.

  Jak wygląda zabieg Higienizacji GBT?

  W pierwszym kroku oceniamy stan jamy ustnej oraz zębów. Następnie przy pomocy specjalnych gąbeczek wybarwiających pokazujemy naszym pacjentom obszary, których nie doczyszcza podczas szczotkowania zębów. Widoczny kolor ułatwia również usuwanie biofilmu i odkrycie kamienia nazębnego. Dodatkowo tłumaczymy naszym pacjentom rolę profilaktyki stomatologicznej i przeprowadzamy szczegółowy instruktaż higieny domowej. Dzięki temu poznają oni zasadność stosowania odpowiednich szczoteczek elektrycznych i nici dentystycznych oraz irygatorów.

  Kolejny etap, tak zwany Airflow, polega na oczyszczeniu jamy ustnej na naturalnych zębach, implantach i wypełnieniach, wykorzystując do tego specjalistyczną dyszę podgrzewaną wodą z piaskiem o mikronowej wielkości. Usuwamy biofilm i oczyszczamy tkanki miękkie. Następnie przechodzimy do etapu Parioflow, czyli usuwamy biofilm z głębokich kieszonek. Kolejną czynnością jest Piezon, czyli usunięcie kamienia nazębnego nad- i poddziąsłowo, co dodatkowo minimalizuje użycie skalera ultradźwiękowego.

  Końcowe etapy to upewnienie się, że biofilm oraz kamień nazębny zostały usunięte. Nasi specjaliści dokładnie diagnozują próchnicę i zabezpieczają zęby fluorem. Planują także wizyty kontrolne, aby można było wykonać zabiegi profilaktyczne. Higienizacja GBT to zabieg, który przeprowadzany jest w trakcie jednej wizyty, a efekty są widoczne praktycznie od razu.

  Przed zabiegiem pacjenci bardzo często pytają o:

  • czas jego trwania,
  • inwazyjność,
  • czy jest bolesny,
  • jak często trzeba go powtarzać.

  Czy zabieg Higienizacji GBT jest dla każdego?

  Higienizacja GBT to zabieg, który dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą zadbać o zdrowy i piękny uśmiech oraz najwyższy poziom higieny jamy ustnej. Co istotne, nie ma przeciwwskazań, aby skorzystały z niego osoby będące w trakcie leczenia ortodontycznego, protetycznego, implantologicznego i periodontologicznego. Higienizacja GBT szczególnie polecana jest osobom, które chcą zachować estetyczny wygląd wypełnień, zapobiec próchnicy, czy też podczas leczenia dziąseł.

  Warto dodać, że tego zabiegu nie przeprowadza się u osób:

  • z ogólnymi problemami zdrowotnymi,
  • schorzeniami zębów i jamy ustnej,
  • w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży,
  • z głębokimi kieszonkami dziąsłowymi,
  • z osteoporozą,
  • u których występuje ból błony śluzowej lub rany w jej okolicach.

  Jak przygotować się do zabiegu Higienizacji GBT?

  Przed przeprowadzeniem zabiegu higienizacji GBT należy przede wszystkim zadbać o higienę jamy ustnej. W tym celu powinno się dokładnie wyszczotkować zęby, aby podczas zabiegu można było zobaczyć, gdzie nie dochodzi szczoteczka i jakie miejsca trzeba szczególnie wziąć pod uwagę podczas szczotkowania. Ze względu na fakt, że przynajmniej przez godzinę nie powinno się spożywać posiłków napojów zalecamy najeść się przed zabiegiem higienizacji GBT.

  Czy Higienizacja GBT jest bolesna?

  Higienizacja GBT jest zabiegiem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Dla zwiększenia komfortu naszych pacjentów, podczas zabiegu wykorzystywana jest ciepła woda. System No Pain, który stosujemy w naszym gabinecie to innowacyjna technologia zastosowana w urządzeniu, które jest stosowana w stomatologii do profesjonalnego czyszczenia zębów. Ta technologia została opracowana, aby zapewnić pacjentom maksymalny komfort podczas zabiegu, minimalizując ból i dyskomfort. System No Pain działa poprzez generowanie fal ultradźwiękowych o określonej częstotliwości i intensywności, które następnie są przekazywane do końcówek. Te końcówki scalają działanie sklera i EMS AirFlow, co daje możliwość skutecznego usuwania kamienia nazębnego i płytki nazębnej. U niektórych osób, które np. borykają się z problemem nadwrażliwości lub cofniętymi dziąsłami, mogą pojawić się chwilowe dolegliwości bólowe. W zdecydowanej większości przypadków higienizacja GBT nie boli i nie wywołuje dyskomfortu.

  Po zabiegu Higienizacji GBT — co dalej?

  Higienizacja GBT daje natychmiastowe efekty, ale istotne jest to, aby stosować się do pewnych zaleceń, które przedstawiają po zabiegu nasi stomatolodzy. Aby efekty były widoczne jak najdłużej, należy:

  • nie spożywać posiłków i napojów przez pierwszą godzinę po zabiegu,
  • zalecamy stosować białą dietę,przez 24 h – nie jest to warunek konieczny,
  • nie spożywać do końca dnia produktów kwaśnych i o lepkiej konsystencji,
  • w razie wystąpienia czasowej nadwrażliwości zębów oraz dziąseł stosować płyny znoszący nadwrażliwość.

  Higienizacja GBT to zabieg, który jest nieinwazyjny i bezbolesny. Pozwala zachować zdrowy i piękny uśmiech przez wiele lat, a także wyleczyć próchnicę i zadbać o zdrową jamę ustną. Nasi specjaliści dbają o komfort pacjentów podczas zabiegu, co sprawia, że mija on im szybko, a efekty widoczne są tuż po jego wykonaniu. Ponadto przypominają zasady domowej higieny jamy ustnej oraz zębów i wskazują obszary, o które szczególnie należy zadbać. Jeśli chcesz skorzystać z higienizacji GBT z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, to zapraszamy do kontaktu!

  Opinie

  Zadzwoń teraz