PerfectDent

Profilaktyka

Profilaktyka

 • Usunięcie kamienia, polerowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny 220 - 280 zł
 • Kompleksowa higienizacja (usunięcie kamienia,piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny) 300 - 320 zł

  Masz pytania? Napisz do Nas

  Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.
  Oferta stomatologiczna

  Profilaktyka stomatologiczna to klucz do uniknięcia próchnicy i chorób przyzębia, w tym zapalenia przyzębia. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

  Każdego dnia na zębach osadza się płytka bakteryjna, osady, a z czasem kamień. Sprzyja im niewłaściwa higiena, zła dieta oraz np. palenie papierosów. Dlatego ważna jest staranna higiena jamy ustnej oraz czyszczenie zębów co pół roku w gabinecie. Czyszczenie zębów obejmuje skaling i piaskowanie, po których wykonuje się fluoryzację. Pozwala ono uniknąć problemów takich jak nadwrażliwość zębów, czy krwawienie dziąseł, a nawet ruchomy ząb.

  Scaling

  Usuwanie kamienia nazębnego. Jeśli cierpisz na krwawienie dziąseł leczenie rozpoczyna się wykonując skaling zębów. Przeprowadzamy go z użyciem skalera ultradźwiękowego lub ręcznie. W przypadku usuwania kamienia nazębnego efekty są widoczne natychmiast. Już po zabiegu gładkie powierzchnie zębów pokrywamy lakierem fluorowym w celu zniesienia nadwrażliwości i zapobieganiu próchnicy korzeni. Scaling pozwala także usunąc niektóre przebarwienia, w tym przebarwienia na zębach u dzieci.

  Czy usuwanie kamienia nazębnego boli?

  Odpowiadamy, że skaling zębów jest bezbolesny, lecz wrażliwym pacjentom, u których należy usunąć duże złogi kamienia, możemy podać znieczulenie. Informujemy, że jeśli chodzi o koszt zabiegu, jakim jest scaling cena znajduje się w cenniku. 

  Piaskowanie zębów

  Usuwa osady wywołane przez ciemne napoje czy papierosy. Wykonuje się je za pomocą piaskarki stomatologicznej ze specjalnym proszkiem i wodą, aplikowanymi pod ciśnieniem. Piaskowanie zębów czyni je gładkimi i lśniącymi, a dziąsła różowymi oraz zbitymi. Brzydki zapach z ust znika.

  Fluoryzacja zębów

  Polecana jest po zabiegach czyszczenia zębów, czyli skalingu i piaskowaniu. Dzięki niej szkliwo jest wzmocnione i odporne na próchnicę. Podczas zabiegu na zęby nakładany jest preparat z fluorem. Fluoryzacja ma także za zadanie leczenie nadwrażliwości zębów. W przypadku, gdy zabiegiem, którego potrzebujesz jest fluoryzacja zębów cena została podana w zakładce Cennik.

  Pacjentom, którzy skontaktują się z nami, przedstawiamy szczegóły wykonywanych zabiegów. Podkreślamy, że dzięki profilaktyce można uniknąć często skomplikowanego leczenia, dlatego nie warto zwlekać z troską o zęby.

  Czyszczenie zębów, w tym piaskowanie oraz usuwanie kamienia nazębnego cena znajduje się w naszym cenniku.

  Opinie

  Zadzwoń teraz