PerfectDent

Protetyka

Protetyka

 • Leczenie protetyczne to leczenie odtwórcze mające na celu odbudowę zarówno pojedynczych jak i mnogich braków zębowych. Współpracujemy z technikami z bardzo nowoczesnego laboratorium protetycznego. Prace wykonywane są z najnowocześniejszych materiałów i w najnowszych technologiach.
 • Konsultacja protetyczna 150 zł
 • (podczas tej wizyty poznajemy Państwa oczekiwania, badamy i diagnozujemy problem, wykonujemy zdjęcia do analizy sytuacji, aby przygotować plan lecenia na miarę oczekiwań Pacjenta)
 • Korona cyrkonowo-porcelanowa 1900 zł
 • (wysoce estetyczna odbudowa pojedynczej korony możliwa do wykonania zarówno w odcinku przednim jak i bocznym)
 • Licówka porcelanowa 1900 zł
 • (pośrednia odbudowa powierzchni wargowej zębów przednich, wykonana mikroinwazyjnie z najwyższej jakości materiałów porcelanowych)
 • Nakład porcelanowy 1650 zł
 • (pośrednia odbudowa mocno zniszczonego zęba bocznego z nadbudową guzków, która zabezpiecza przed niekontrolowanym złamaniem cienkich ścian korony.)
 • Wkład koronowo - korzeniowy lany od 550 zł
 • Proteza całkowita akrylowa 1700 zł
 • Proteza szkieletowa bezklamrowa od 3500 zł
 • (proteza częściowa bez widocznych elementów metalowych utrzymujących protezę)
 • Szyna relaksacyjna twarda 1000 zł

  Masz pytania? Napisz do Nas

  Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

  Oferta stomatologiczna

  Protetyk w gabinecie stomatologicznym Perfect-Dent od lat pomaga odzyskać  pacjentom ich piękny uśmiech.

  Protetyka stomatologiczna

  Umożliwia odzyskanie dobrego wyglądu i funkcji uzębienia. Nie można lekceważyć utraty zęba nawet pojedynczy brak utrudnia przeżuwanie pokarmów oraz poprawną artykulację. Co więcej, pozostałe zęby pochylają się w kierunku luki, mogą też pojawić się zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, co z kolei prowadzi do bólów głowy. Z czasem w miejscu ubytku dochodzi do zaniku kości. Pacjentom, którym doskwierają braki zębów, z pomocą przychodzi protetyka stomatologiczna. Nowoczesne materiały oraz precyzyjne metody pracy pozwalają na tworzenie koron i mostów cyrkonowych, pełnoceramicznych oraz licówek o naturalnym wyglądzie i wysokiej funkcjonalności.

  Protetyk w Perfect-dent wykonuje:

  Korony

  Zdarza się, że widoczna w jamie ustnej część zęba ulega na tyle poważnemu uszkodzeniu, że zwykłe wypełnienie nie dałoby satysfakcjonującego efektu. Może to nastąpić w wyniku złamania zęba lub np. po leczeniu kanałowym. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest korona. Protetyk w gabinecie Perfect-dent wykonuje korony pełnoceramiczne, korony cyrkonowe i korony ceramiczne na podbudowie metalowej.

  Korony pełnoceramiczne są w całości wykonane z porcelany. Zapewniają doskonały efekt wizualny i idealnie naśladują naturalne uzębienie. Stosujemy je w przednim odcinku zębów. Wielu pacjentów zadaje nam pytanie: korony pełnoceramiczne na ile lat użytkowania wystarczą? Otóż mogą one służyć nawet przez kilkanaście lat.

  Korony cyrkonowe to najwyższa jakość uzupełnień. Cyrkon to materiał o doskonałej trwałości. Wyróżnia się też częściową przeziernością, dzięki czemu zapewnia w pełni naturalny efekt i nie doprowadza do zasinienia dziąsła, co zdarza się przy koronach lanych licowanych porcelaną.

  Korony porcelanowe

  Mogą mieć także rdzeń wykonany z metalu. Na nim napala się porcelanę, która go skutecznie maskuje. Zwykle wykorzystujemy je w odcinku bocznym.

  Gdy w jamie ustnej brakuje  Jednego lub więcej zębów obok siebie, a są zęby okalające lukę, protetyk poleca założenie mosty protetycznego. To dobra alternatywa dla protez ruchomych, ponieważ mosty przewyższają je estetyką oraz wygodą użytkowania. Przed zamocowaniem mostu protetycznego konieczne jest oszlifowanie zębów wokół luki. Na nich umieszczane są korony połączone przęsłem. Wykonujemy mosty pełnoceramiczne, mosty cyrkonowe oraz metolowo-ceramiczne – ich cena znajduje się w cenniku.

  Wkłady koronowo-korzeniowe wykonujemy natomiast, kiedy ząb jest uszkodzony w takim stopniu, że nie ma szans na utrzymanie korony. Jego jedna część znajduje się w kanale korzeniowy, a druga jest widoczna w jamie ustnej i ma kształt zęba oszlifowanego pod koronę protetyczną.

  Licówki

  Licówki porcelanowe to gwarancja perfekcyjnego uśmiechu!

  Czym są licówki porcelanowe?

  To cienkie nakładki wykonane z porcelany, które dokleja się do naturalnych zębów. Zazwyczaj stosuje się je w przednim odcinku zębów. Dzięki licówkom uśmiech pacjenta stanie się piękniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

  Przed zabiegiem omawiamy z pacjentem efekty, na których mu zależy. Następnie pobieramy wycisk z jamy ustnej i wykonujemy model, który prezentowany jest na kolejnej wizycie. Pacjent przymierza go i zgłasza ewentualne uwagi. Kolejny krok to minimalne oszlifowanie zębów i ponowne wykonanie wycisku, po czym w laboratorium protetycznym wykonywane są licówki. Przez ten czas zęby pacjent są odpowiednio zabezpieczone. Ostatni etap to zdjęcie zabezpieczenia i doklejenie licówek.

  Licówki porcelanowe zamaskują drobne nierówności, przebarwienia, zamkną także przerwy między zębami.  Sprawią, że Twój uśmiech będzie równy, biały i naprawdę olśniewający. Wykonywane są z porcelany i przypominają cienkie płatki. Doklejane są do przedniej strony zęba po ich wcześniejszym (minimalnym) spiłowaniu. Licówki porcelanowe ukryją przebarwienia na zębach, zamkną diastemy i skorygują drobne nierówności. Są trwałe i odporne na uszkodzenia.

  Licówki kompozytowe – wykonuje się je z tego samego materiału co wypełnienia ubytków. Dają niemal taki sam efekt, jak licówki porcelanowe, jednak ich trwałość jest niższa. W przypadku tego typu licówki – cena również ulega obniżeniu.

  Aby dowiedzieć się więcej na temat licówek porcelanowych, pacjent może skontaktować się z nami telefonicznie lub odwiedzić nas w naszym gabinecie. Ceny licówek podane są w naszym cenniku.

  Protezy

  Proteza szkieletowa polecana jest, gdy niemożliwe jest wykonanie mostu. Lekkość konstrukcji i fakt, że zajmują niewiele miejsca w jamie ustnej czyni je najlepszym wyborem spośród protez ruchomych. Proteza szkieletowa górna zajmuje mniej miejsca na podniebieniu w porównaniu do protezy akrylowej, a proteza szkieletowa dolna jest wyjątkowo stabilna. Mocowane są one na klamrach.

  Protezy szkieletowe na elementach retencyjnych nie posiadają klamer i są bardzo stabilne.

  Proteza szkieletowa górna na zatrzaskach zajmuje mało miejsca na podniebieniu, dlatego jest wygodna, a brak klamer czyni ją dyskretną.

  Proteza na zatrzaskach jest również łatwa do utrzymania w czystości.

  Proteza nylonowa (protezy elastyczne) wykonana jest z materiału półelastycznego, dzięki czemu cechuje je wygoda użytkowania. Ich kolor można precyzyjnie dobrać do barwy naturalnych dziąseł, dzięki czemu klamry są bardzo dyskretne.

  Proteza acetalowa

  Ten typ protez stanowi alternatywę dla protez szkieletowych. Wykonana jest z materiału termoplastycznego odpornego na zginanie. Posiada klamry mocowane na zęby wykonane z acetalu, który dopasowuje się do kszatałtu jamy ustnej. Do zalet acetalu należy dowolność w wyborze jego barwy, co zapewnia wysoki poziom estetyki wykonanej protezy.

  Proteza akrylowa

  Protezy akrylowe należą do uzupełnień protetycznych wykonywanych w sytuacji bezzębia lub znacznych ubytków w uzębieniu pacjenta. Protezy tego typu dzielą się na częściowe i całkowite, ich założenie zajmuje, w zależności od rodzaju, od czterech do pięciu wizyt w gabinecie. Protezy akrylowe stanowią zadowalające rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie mogą z przyczyn finanswoych zdecydować się na protezy innego typu – są one bowiem refundowane przez NFZ.

  Wykonujemy również wkłady typu inlay, onlay i endokorony. Doskonale naśladują one zęby pod względem bruzd i nierówności, dlatego są bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnych plomb. Tworzone są one w pracowni protetycznej.

  Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania pacjentów dotyczące różnego rodzaju protez. Można skontakotwać się z nami telefonicznie lub w trakcie konsultacji.

  Odbudowywanie zęba

  Zabiegi odbudowy zęba mają na celu uzupełnienie utraconych tkanek pojedynczego zęba. Przyczyny powstawania ubytków są bardzo zróżnicowane, jedną z najczęstszych z nich jest próchnica. Do złamań lub innego rodzaju uszkodzeń prowadzą także urazy mechaniczne, a  uszkodzenie korony może być też konsekwencja osłabienia zęba związanego z leczeniem kanałowym

  Jak odbudowujemy uszkodzony ząb?

  W większości przypadków zębów w odcinku bocznym odbudowę wykonujemy nakładem kompozytowym (bezpośrednim lub pośrednim) lub porcelanowym. Innym skutecznym rozwiązaniem jest odbudowa przy pomocy wkładu koronowo-korzeniowego, czyli uzupełnienia protetyczne polegające na umieszczeniu w korzeniu zęba specjalnego wkładu, na który zakładamy koronę protetyczną. Wyróżniamy wkłady koronowo-korzeniowe standardowe oraz indywidualne. Wkłady koronowo-korzeniowe indywidualne,  w przeciwieństwie do standardowych, zostają precyzyjnie dopasowane do kształtu pozostałości korzenia. W ten sposób uzyskujemy dużą wytrzymałość mechaniczną konstrukcji i perfekcyjną optymalizację kształtu.

  W przypadku zębów przednich doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na osiągnięcie wysokiego poziomu estetyki, są odbudowy kompozytowe wykonane przy użyciu indeksu silikonowego oraz licówki, czyli cienkie płatki porcelany lub warstwy kompozytu. Oferujemy także odbudowy koroną porcelanową na wkładzie protetycznym.

  Opinie

  Zadzwoń teraz